SZKOLENIE OKRESOWE DLA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ

Szkolenie przeznaczone jest dla pracodawców, w tym osób kierujących przedsiębiorstwami, spółkami, zakładami prywatnymi, urzędami, spółdzielniami oraz innych osób kierujących pracownikami ( mistrzów, brygadzistów, kierowników wydziałów i innych komórek organizacyjnych).

Instruktaż przeprowadzany jest przez pracownika służby bhp.

Główne zagadnienia programu szkolenia:
  • • wybrane regulacje prawne z zakresu bhp
  • • identyfikacja, analiza i ocena zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia
  • • organizacja i metody kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy
  • • analiza okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz związana z nim profilaktyka
  • • organizacja i metodyka szkolenia w zakresie bhp
  • • zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożenia
  • • skutki ekonomiczne niewłaściwych warunków pracy
  • • problemy ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska naturalnego
Szkolenie okresowe skierowane do kadry kierowniczej, które nie może być przeprowadzane rzadziej niż raz na 5 lat.

Szkolenie obejmuje 16 godzin wykładów.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu.