SZKOLENIE BHP WSTĘPNE

Szkolenie wstępne BHP przeznaczone jest dla nowego pracownika.

Przy zatrudnieniu nowego pracownika, pracodawca powinien niezwłocznie przeszkolić go pod kątek ogólnych zasad bhp i ppoż oraz udzielania pierwszej pomocy, zapoznać z oceną ryzyka zawodowego i przeprowadzić instruktaż stanowiskowy.

Instruktaż ogólny przeprowadzany jest przez pracownika służby bhp. Pracownik, który odbył takie szkolenie wstępne po roku powinien odbyć szkolenie okresowe BHP.

Celem instruktażu ogólnego jest:
  • • zapoznanie pracownika z podstawowymi przepisami bhp i ppoż
  • • zapoznanie pracownika z jego prawami i obowiązkami wobec pracodawcy wynikającymi z Kodeksu Pracy
  • • zapoznanie pracownika z zasadami udzielania pierwszej pomocy
Szkolenie obejmuje 8 godzin wykładów.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu.